608 500 100

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

od 2001 dla Was

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

Powrót do strony głównej

Powrót do artykułów

17 czerwca 2022

Podział majątku - z adwokatem czy bez?

Dotychczas Ciebie i Twoją żonę czy Twojego męża oprócz związku na różnych płaszczyznach łączyła również wspólność majątkowa. Wraz z rozwodem jednak przychodzi moment, w którym musicie podzielić się majątkiem, na który pracowaliście razem nierzadko przez wiele lat. Nie jest to łatwe zadanie. Któreś z Was będzie musiało pójść na ustępstwo w kwestii wspólnego domu, inne samochodu czy innych wartościowych dla obojga przedmiotów. Jedno je zatrzyma, drugie będzie musiało je spłacić... Aby jednak cały ten proces przebiegł możliwie szybko i bezboleśnie, warto jeszcze przed przystąpieniem do niego zastanowić się, czy skorzystać w tej kwestii z pomocy prawnika.

 

Czy zatrudnić adwokata do podziału majątku?

 

W polskim prawie kwestie majątkowe zdecydowanie nie należą do najłatwiejszych – i piszę to jako prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Mnóstwo kruczków prawnych i zawiłości może być konfundująca – szczególnie dla kogoś, kto na co dzień ma niewiele styczności ze światem prawa. A w końcu w przypadku podziału majątku, jeżeli nie zadbasz o odpowiednią „oprawę” całego procesu, możesz naprawdę wiele stracić.

 

Nie sądzę, że ktokolwiek chciałby ryzykować, że nie dopełni jakiejś z formalności albo nie przedstawi właściwych dowodów i wskutek tego odda tak naprawdę należną mu rzecz, na którą pracował przez tak długo. Nawet, jeżeli Twoja sprawa o podział majątku na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowana, nawet jeśli sądzisz, iż znajdujesz się w gorszej pozycji, niż strona przeciwna, możesz mi uwierzyć, że dobry prawnik jest w stanie sprawić, że przemieścisz się na tą zwycięską. A być może całego długotrwałego procesu da się uniknąć – bo Twojemu prawnikowi uda się zawrzeć ugodę z Twoim byłym małżonkiem (przypomnę, że możecie to zrobić w formie umowy – najlepiej u notariusza).

 

Prawdą jest, że dla dobrego prawnika nie ma takiej sprawy, której nie byłby on w stanie właściwie pokierować i przeprowadzić. Jeżeli chcesz mieć pewność, że podział majątku będzie sprawiedliwy, zatrudnienie mecenasa jest właściwie koniecznością. Dzięki temu będziesz mógł w końcu odetchnąć spokojnie. Pozostanie Ci jedynie ustalenie warunków, których żądasz wstępnie i takich, na które ewentualnie mógłbyś się zgodzić (i dalej pozostać zadowolony).

 

Ile kosztuje adwokat od podziału majątku?

 

Zanim Klienci zdecydują się na usługi mojej Kancelarii, bardzo często pytają mnie o to, ile będą musieli zapłacić za jej usługi. Nie jest jednak możliwe – i przede wszystkim nie byłoby uczciwe – określenie już na dzień dobry kwoty, którą będziesz musiał zapłacić. Najpierw umawiamy się na poradę prawną i wspólnie ustalamy, na jakich warunkach będziemy współpracować. Musimy poznać stopień skomplikowania Twojej sprawy i wspólnie opracować najlepszą strategię do osiągnięcia wygranej – co zawsze jest naszym celem.

 

 

Radosław Klonowski

wspólnik zarządzający Kancelarii Prawnej Klonowski & Marek sp.k.

rozwody, podziały majątku i sprawy rodzinne

 

Kancelaria prawna Klonowski

tel. +48 22 300 89 89

kom. +48 794 470 000

kom. +48 882 200 100

SMS24: +48 608 500 100

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Polityka prywatności | RODO

Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski