608 500 100

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

od 2001 dla Was

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

Powrót do strony głównej

Powrót do artykułów

17 czerwca 2022

Porady prawne w sprawach rodzinnych online

Porady prawne w sprawach rodzinnych online – u nas możliwości są nieograniczone, a podejmując się prowadzenie każdej sprawy wiemy jak ważny jest kontakt klienta z kancelarią

 

Wyobrażasz sobie życie bez dostępu do Internetu? Ja również nie. Internet w dzisiejszych czasach jest nie tylko świetnym źródłem rozrywki i dostawcą mnóstwa niezbędnych informacji, ale przede wszystkim pozwala na komunikowanie się z każdą osobą na świecie przy pomocy kilku kliknięć.

 

To oczywiście doskonałe rozwiązanie, jeżeli Twoja rodzina mieszka w innym kraju, czy nawet na innym kontynencie albo Twoja druga połówka wyjechała do pracy za granicę. To również natychmiastowa pomoc, jeśli potrzebujesz zrobić zakupy „na już” z dostawą pod same drzwi. To jednak przede wszystkim ogromne możliwości, jeżeli chodzi o rozwiązanie Twoich problemów prawnych – a te bardzo często wymagają natychmiastowej reakcji. Nie masz możliwości przyjścia do mojej kancelarii, a potrzebujesz porady „na cito”? Nic nie szkodzi. Specjalnie dla Ciebie, umożliwiamy porady prawne online.

 

Porady prawne online – czy warto?

 

Wiele osób zastanawia się, czy korzystanie z porad prawnych online to dobre rozwiązanie. Wszyscy jednak pamiętamy całkiem niedawny okres czasu, kiedy nawet porady lekarskie odbywały się w takiej właśnie formie. Może to jednak złe porównanie, gdyż te nie zawsze były zasadne – w końcu ciężko wyleczyć pacjenta, kiedy się go nie widzi. Na szczęście, jako prawnik nie mam takiego problemu – nie zajmuję się leczeniem, a znajdywaniem wyjścia nawet z pozornie patowych sytuacji.

 

Właśnie dlatego zdecydowałem się na zaoferowanie Klientom porad online, które odbywają się w taki sam sposób, jak stacjonarne spotkania z naszymi prawnikami. Z tą jednak różnicą, iż nie musisz tracić czasu na dojazd do nas (i przy okazji tankować niedorzecznie drożejącej benzyny), czy stawiać się osobiście, kiedy zwyczajnie nie masz na to ochoty albo jesteś chory. Wystarczy, iż umówisz się na poradę prawną online i połączysz się z nami w dogodny przez siebie sposób.

 

To bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy na przykład gdzieś wyjedziesz lub ulegniesz wypadkowi, a nagle znajdujesz się w sytuacji, w której porada prawna jest niezbędna. I to w tej chwili, a nie za dziesięć dni, kiedy będziesz mógł już do nas przyjść.

 

Oprócz tego, to dobre dla nas – Twoich prawników. Jeżeli na przykład umówimy się z Tobą na kolejne spotkanie w czwartek, ale okaże się, że nie możesz na nie przybyć – możemy pomimo tego pozostać w kontakcie i spotkać się wirtualnie. To bardzo ważne na przykład wówczas, kiedy zbliża się rozprawa i musimy omówić pewne kwestie, czy kończy się termin na wniesienie ważnego pisma do Sądu. Już nie musisz się martwić i odwoływać spotkań czy też przestawiać całego swojego grafiku – wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

 

Czym się różni porada prawna online od zwykłej porady prawnej?

 

Chciałbym jeszcze raz podkreślić, iż udzielane przez nas porady prawne online są tak samo wartościowe, jak te, które odbywamy w siedzibie naszej Kancelarii. Nie musisz się obawiać o to, iż Twój prawnik nie będzie odpowiednio skupiony na rozmowie z Tobą przez telefon czy Internet i będzie w trakcie porady zajmował się kilkoma innymi rzeczami, wskutek czego coś może „mu umknąć” i zaważyć na rozwiązaniu Twojego problemu. Absolutnie nie ma takiej opcji.

 

W naszej Kancelarii porada prawna to porada prawna – i niezależnie od formy jest tak samo rzeczowa. Zawsze dążymy do tego, aby rozwiązać Twój problem w możliwie szybki i korzystny dla Ciebie sposób. Nie boimy się sięgać po nietuzinkowe rozwiązania i – bazując na naszym doświadczeniu – wybierać dróg, na które być może nie zdecydowaliby się inni specjaliści. Działamy tak, abyś to Ty okazał się stroną wygraną i dążymy do osiągnięcia wspólnego sukcesu, niezależnie od formy, w której najwygodniej jest Ci się z nami kontaktować.

 

Jak wygląda porada prawna online?

 

Porady prawne w sprawach rodzinnych online mają bardzo podobny przebieg do spotkań w naszej siedzibie. Dzwonisz do naszej Kancelarii, umawiasz się na konkretny dzień i wybraną godzinę oraz wskazujesz formę, w jakiej chciałbyś się z nami „spotkać”. W tym terminie nasz specjalista kontaktuje się z Tobą, a Ty masz za zadanie jak najlepiej opisać mu problem prawny, czy po prostu sytuację, w której się znajdujesz i powiedzieć, czego oczekujesz.

 

Co ważne, jeżeli będziesz musiał przesłać jakieś dokumenty czy dowody, które mają na przykład znaleźć się w zleconym nam piśmie czy pozwie, możesz przesłać je pocztą lub drogą elektroniczną. W niektórych sytuacjach oczywiście naturalną kontynuacją naszej współpracy będzie spotkanie – podczas rozprawy w sądzie, czy reprezentowania przed firmą – jednak zdarzają się i takie, w których wystarczy „spotkanie” online.

 

Choć dla niektórych porady prawne online to całkowita nowość, do której podchodzą z niewielką dozą zaufania, jestem pewien, iż już niedługo będą one tak samo popularne jak te stacjonarne. Wygoda i szybkość rozwiązywania problemów, jaką gwarantują, to zdecydowane zalety nad klasyczną formą spotkań.

 

 

Radosław Klonowski

wspólnik zarządzający Kancelarii Prawnej Klonowski & Marek sp.k.

rozwody, podziały majątku i sprawy rodzinne

 

Kancelaria prawna Klonowski

tel. +48 22 300 89 89

kom. +48 794 470 000

kom. +48 882 200 100

SMS24: +48 608 500 100

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Polityka prywatności | RODO

Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski