608 500 100

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

od 2001 dla Was

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

Powrót do strony głównej

Powrót do artykułów

02 czerwca 2022

Rozwód, podział majątku, sprawy rodzinne 

Rozwód, podział majątku, sprawy rodzinne

- od teraz to Twój poradnik -

 

Zdarza się, że po zauroczeniu, narzeczeństwie, sakramentalnym „TAK” podczas ceremonii ślubnej, fascynacji, wspólnych planach, celach, marzeniach, rodzinie ot tak nagle z dnia na dzień dwójka niegdyś kochających się do szaleństwa ludzi, z różnych przyczyn rozstaje się z sobą.
 
Naprawdę różnie to bywa w życiu.
 
I tu pojawia się problem: trzeba się rozwieść, podzielić majątek, uregulować władze rodzicielską, kontakty z dziećmi, łożyć na potrzeby rodziny....
 
Rodzina nie wie, jak to będzie dalej. Znajomi też nie chcą się mieszać. Jego (jej) znajomi nawet jak wiedzą, co się stało i raczej nie doradzą. Gąszcz przepisów, procedur, no i do tego wszystkiego Sąd. Ogólnie wesoło to nie jest.
 
Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia.
 
Na pewno nie wystarczy napisać w pozwie “chce rozwodu z moim mężem” czy “żona mnie zdradziła, nie chcę z nią być, proszę o rozwód”.
To znacznie bardziej złożone.
 
Trzeba podjąć sporo konkretnych działań, aby sąd nasze pismo i wnioski uwzględnił i wszelkimi sprawy małżeńskie, rodzinne uregulował.
 
Przydatne (niezbędne) może więc okazać się zlecenie sprawy adwokatowi czy też radcy prawemu, który jako profesjonalny pełnomocnik zawodowy niemalże wszystko zrobi za nas.
 
Pomoc prawna jest nam niezbędna, tym bardziej, że ślub można wziąć w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale rozwodu już niestety nie. Rozwód może być uzyskany tylko w postępowaniu sądowym, gdy sąd wyda wyrok rozwiązujący małżeństwo.
 
Wiedz, że nie masz wpływu na to, kiedy sąd wyznaczy termin rozprawy, wyda wyrok, ale na to jak potoczy się Twoja sprawa i czy złożysz pozew bez braków formalnych, we właściwy sposób, w właściwymi wnioskami i dowodami, oraz uregulowaniem wszystkich spraw rodzinnym to właśnie Ty masz wpływ bezpośredni.
 
Powiesz, ale to kosztuje. Oczywiście! Rozwód kosztuje, to jasne. Wiele razy powtarzam klientom Kancelarii prawnej Klonowski, że wbrew pozorom – nie chodzi tu tylko o pieniądze. Sprawy rozwodowe przede wszystkim mogą Cię kosztować ogrom czasu. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach mogą trwać nawet kilka lat. Kosztują Cię również zdrowie, nerwy, relacje, stres…. Wybierając pomoc prawną możesz tego w znaczny sposób uniknąć, a Twoja sprawa może zakończyć się szybko i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy napisaniu pozwu, wniesieniu sprawy o rozwód, wykazaniu winy męża lub żony, uregulowaniu władzy rodzicielskiej, kontaktów z dziećmi, miejsca zamieszkania dziecka, alimentów dla siebie i dla dzieci, zabezpieczeniu roszczeń, czy też podziale majątku możesz się z nami skontaktować. Kancelaria prawna Klonowski, to adwokat i radca prawny, którego potrzebuje Twoja sprawa. Podejmujemy się prowadzenia każdej sprawy. U nas nie ma spraw przegranych z góry. Kancelaria prawna Klonowski posiada nieograniczony zasięg terytorialny - prowadzimy sprawy bez względu na miejsce zdarzenia, na terenie całej Polski.
 
Wiedząc jak ciężka jest dla każdego sprawa związana z zakończeniem związku małżeńskiego, na naszej stronie na Facebooku oraz także na stronie Kancelarii prawnej Klonowski w czerwcu zamieścimy serię artykułów prawnych, które w sposób zrozumiały i kompleksowy rozjaśnią Ci wszystkie kwestie związane z rozwodem, podziałem majątku i wszelkimi sprawami rodzinnymi.
 
Jednocześnie zapraszamy Was do konsultacji, porad i kontaktu z nami:
Kancelaria prawna Klonowski
tel. +48 22 300 89 89
kom. +48 794 470 000
 
Jeżeli potrzebują Państwo natychmiastowej pomocy prawnej (zatrzymanie, przeszukanie, aresztowanie, inny problem prawny wymagający natychmiastowej interwencji prawnej lub konsultacji z Mecenasem) do Państwa dyspozycji pozostaje całodobowa pomoc prawna:
tel. +48 882 200 100 lub +48 887 200 100
oraz funkcja SMS24: +48 608 500 100
 
Po otrzymaniu wiadomości tekstowej SMS na numer +48 608 500 100, odezwiemy się do Państwa niezwłocznie.
 
I na koniec to, z czego zapewne doskonale sam sobie zdajesz sprawę: rozwód to potężna dawka stresu, którą dobry prawnik w szybki sposób potrafi przywrócić do normalności, zaś dawka merytorycznej i praktycznej wiedzy, którą przekażemy Ci w tym miesiącu pozwoli Ci zrozumieć zawiłość tego problemu prawnego.
 
Przekonałem Cię, że rozwód z pomocą mecenasa to zdecydowanie najlepszy sposób zakończenia małżeństwa? Jeśli, tak to śledź nasz profil codziennie, odwiedzaj naszą stronę internetową, czytaj bloga i koniecznie daj lajka na końcu postu. To zawsze miłe. Jeśli potrzebujesz pomocy natychmiast wyślij wiadomość tekstową SMS na numer +48 608 500 100, wskazując problem, a My odezwiemy się do Ciebie niezwłocznie.
 
Szukasz prawnika rozwodowego? Wybierz Kancelarię prawną Klonowski. Nasi profesjonalni prawnicy rozwodowi - adwokaci i radcy prawnie, wypracują najdogodniejszą i najlepszą strategie procesową dla Twojej sprawy. Pamiętaj, że czytanie bloga prawniczego czy też nawet najlepszych artykułów prawnych nie zastępuje porady prawnej, a każda sprawa jest inna. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami a jeden z naszych doświadczonych prawników pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
 
Dziękujemy za uwagą i poświęcony nam czas!
 
Kancelaria prawna Klonowski
tel. +48 22 300 89 89
kom. +48 794 470 000
SMS24: +48 608 500 100

 

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Polityka prywatności | RODO

Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski