608 500 100

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

od 2001 dla Was

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

Powrót do strony głównej

Powrót do artykułów

13 sierpnia 2022

Upadłość konsumencka dla wszystkich. Czas na nowy początek i szansa dla każdego na wyjście z długów. Jak poprawi się Twoja sytuacja po ogłoszeniu upadłości. Czyste konto bez komornika. 

Upadłość konsumencka dla wszystkich. Czas na nowy początek i szansa dla każdego na wyjście z długów. Jak poprawi się Twoja sytuacja po ogłoszeniu upadłości Czyste konto bez komornika. Z Kancelarią prawną Klonowski wszystkie sprawy załatwisz bez wychodzenia z domu dzięki nieograniczonej udzielanej przez nas zdalnej pomocy prawnej – dlaczego prawnik jest tak ważny w upadłości konsumenckiej?

 

W niektórych sytuacjach ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dawniej powodziło Ci się lepiej, jednak sytuacja drastycznie się zmieniła i nie jesteś w stanie spłacić wszystkich zobowiązań? Wierzyciele i zaległości się mnożą, a Ty nie widzisz żadnych szans na poprawę Twojej sytuacji? Między innymi właśnie w tego rodzaju przypadkach upadłość konsumencka może się okazać najlepszą opcją na pozbycie się wszystkich dręczących Cię problemów. Czy jednak adwokat jest niezbędny w sprawach o upadłość konsumencką? Zastanówmy się.

 

Upadłość konsumencka prawnik – czy faktycznie jest potrzebny?

 

Jak zapewne wiesz z własnego doświadczenia, zdarzają się sytuacje, w których pomoc adwokata czy radcy prawnego okazuje się wręcz niezbędna. Zaliczają się do nich jednak nie tylko skomplikowane procesy toczące się w Sądzie przez długi czas. Prawnik może się także okazać nieoceniony w sprawach o upadłość konsumencką. Dlaczego?

 

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, wyobraźmy sobie następującą sytuację. Twoje długi z miesiąca na miesiąc stają się coraz większe. Pensja zaś ani trochę nie chce urosnąć. W marcu nie opłaciłeś jednego z rachunków, w kwietniu dodatkowo wziąłeś dwie chwilówki na wręcz zabójczo wysoki procent, w kwietniu pożyczyłeś pieniądze od kilku osób... a w dodatku rozpłynęły się one tak właściwie nie wiadomo gdzie, bowiem niestety nie poszły z pewnością na pokrycie poprzednich zobowiązań. W maju Twoi wierzyciele zaczynają się denerwować. Na razie jednak są uprzedzająco grzeczni – próbują się do Ciebie dodzwonić na początku raz dziennie, potem może dwa. Dostajesz także maile i pierwsze wezwania do zapłaty. Nie masz jednak jak spłacić długów. W czerwcu nauczyłeś się już, że najlepiej rzadko zaglądać na skrzynkę mailową i zawsze mieć wyciszony telefon, bo zarówno wiadomości, jak i połączeń od wierzycieli pojawia się już nawet i kilkanaście dziennie...

 

Twoja druga połowa nie ma pojęcia o patowej sytuacji, w której tak naprawdę oboje się znajdujecie. Pewnego dnia dowiaduje się o tym przez przypadek, kiedy to jeden z wierzycieli postanawia w końcu odwiedzić Cię osobiście. Opis awantury i jej następstw pominiemy – bo chyba nietrudno je sobie wyobrazić. Każdego dnia jesteś coraz bardziej zdenerwowany i nie wiesz, skąd "wytrzasnąć" pieniądze na wszystkie spłaty. Rodzina nie chce Ci już pożyczać pieniędzy, podobnie zresztą jak najlepsi przyjaciele. Nic zresztą dziwnego, skoro w dalszym ciągu nie otrzymali jeszcze od Ciebie spłaty poprzednich pożyczek.

 

Odpowiedź w takiej sytuacji jest tylko jedna: ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To dzięki niemu w końcu będziesz mógł odetchnąć i poprawić stosunki z najbliższymi. Zaciskająca się coraz bardziej wokół Twojej szyi pętla niespłaconych zobowiązań zniknie. Nie bez powodu mówi się o tym, że jest to doskonały sposób na to, aby zacząć od nowa. Ale dlaczego z prawnikiem?

 

Adwokat od upadłości konsumenckiej – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

 

Proces o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest dość skomplikowany i może być przeprowadzony aż na trzy sposoby – właściwie w zależności od tego, jaką decyzję podejmie Sąd. Aby jednak uruchomić całą machinę, musisz zacząć od odpowiedniego wypełnienia wniosku o upadłość konsumencką. Ten zaś powinien zostać zaopatrzony w szereg załączników, które obrazują Twoją kiepską sytuację materialną oraz wysokość wszystkich niezrealizowanych zobowiązań... i nie tylko.

 

Choć słowo "wniosek" brzmi właściwie niegroźnie, to właśnie od jego poprawnego wypełnienia będzie zależeć szybkość (a przecież zależy Ci na czasie i na tym, aby odsetki przestały wreszcie narastać, co stanie się po ogłoszeniu upadłości) i powodzenie całej sprawy. Wystarczy jeden niewielki błąd czy brak właściwych załączników i cała procedura się przeciągnie. Tego rodzaju wnioski są stosunkowo skomplikowane, w związku z czym jego wypełnienie z pomocą prawnika jest zdecydowanie szybsze i bardziej skuteczne.

 

Jeśli zamierzasz ogłosić upadłość konsumencką, doskonałym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z adwokatem już na etapie, w którym jedynie to rozważasz. Dzięki konsultacji dowiesz się, czy w ogóle możesz to zrobić i jak powinieneś podejść do całej sytuacji. Mecenas podpowie Ci też, co warto zrobić ogłaszając upadłość, a czego zdecydowanie lepiej unikać.

 

W naszej Kancelarii od wielu lat pomagamy klientom ogłosić upadłość konsumencką, zatem z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mamy w tej materii duże doświadczenie pełne sukcesów. Co więcej, specjalnie dla takich ważnych przypadków, umożliwiamy zdalne porady prawne. Nie musisz tracić czas na dojazd do naszej Kancelarii – wystarczy, że połączysz się z nami przez Internet czy telefon. Nasze zdalne porady prawne pomogą Ci możliwie szybko uporać się z problemem i podjąć wszystkie niezbędne kroki, aby ogłosić upadłość. A Ty w końcu przestaniesz się bać odbierać telefon czy otwierać drzwi i sprawdzać konto bankowe, bo komornik w końcu z niego zejdzie...

 

 

Radosław Klonowski

wspólnik zarządzający Kancelarii Prawnej Adwokatów i Radców Prawnych Klonowski & Marek sp.k.

upadłość konsumencka, układ konsumencki, upadłość przedsiębiorcy, sprawy restrukturyzacyjne i upadłościowe

 

Kancelaria prawna Klonowski

tel. +48 22 300 89 89

kom. +48 794 470 000

kom. +48 882 200 100

SMS24: +48 608 500 100

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Polityka prywatności | RODO

Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski