Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski

Polityka prywatności | RODO

Przeniesienie i rozbudowa strony na WebwaveCMS wraz z opieką: desigmo.com.pl

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Upadłość konsumencka dla wszystkich. Czas na nowy początek i szansa dla każdego na wyjście z długów. Jak poprawi się Twoja sytuacja po ogłoszeniu upadłości Czyste konto bez komornika. Z Kancelarią prawną Klonowski wszystkie sprawy załatwisz bez wychodzenia z domu dzięki nieograniczonej udzielanej przez nas zdalnej pomocy prawnej – dlaczego prawnik jest tak ważny w upadłości konsumenckiej?

 

W niektórych sytuacjach ogłoszenie upadłości konsumenckiej, wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Dawniej powodziło Ci się lepiej, jednak sytuacja drastycznie się zmieniła i nie jesteś w stanie spłacić wszystkich zobowiązań? Wierzyciele i zaległości się mnożą, a Ty nie widzisz żadnych szans na poprawę Twojej sytuacji? Między innymi właśnie w tego rodzaju przypadkach upadłość konsumencka może się okazać najlepszą opcją na pozbycie się wszystkich dręczących Cię problemów. Czy jednak adwokat jest niezbędny w sprawach o upadłość konsumencką? Zastanówmy się.

 

Upadłość konsumencka prawnik – czy faktycznie jest potrzebny?

 

Jak zapewne wiesz z własnego doświadczenia, zdarzają się sytuacje, w których pomoc adwokata czy radcy prawnego okazuje się wręcz niezbędna. Zaliczają się do nich jednak nie tylko skomplikowane procesy toczące się w Sądzie przez długi czas. Prawnik może się także okazać nieoceniony w sprawach o upadłość konsumencką. Dlaczego?

 

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, wyobraźmy sobie następującą sytuację. Twoje długi z miesiąca na miesiąc stają się coraz większe. Pensja zaś ani trochę nie chce urosnąć. W marcu nie opłaciłeś jednego z rachunków, w kwietniu dodatkowo wziąłeś dwie chwilówki na wręcz zabójczo wysoki procent, w kwietniu pożyczyłeś pieniądze od kilku osób... a w dodatku rozpłynęły się one tak właściwie nie wiadomo gdzie, bowiem niestety nie poszły z pewnością na pokrycie poprzednich zobowiązań. W maju Twoi wierzyciele zaczynają się denerwować. Na razie jednak są uprzedzająco grzeczni – próbują się do Ciebie dodzwonić na początku raz dziennie, potem może dwa. Dostajesz także maile i pierwsze wezwania do zapłaty. Nie masz jednak jak spłacić długów. W czerwcu nauczyłeś się już, że najlepiej rzadko zaglądać na skrzynkę mailową i zawsze mieć wyciszony telefon, bo zarówno wiadomości, jak i połączeń od wierzycieli pojawia się już nawet i kilkanaście dziennie...

 

Twoja druga połowa nie ma pojęcia o patowej sytuacji, w której tak naprawdę oboje się znajdujecie. Pewnego dnia dowiaduje się o tym przez przypadek, kiedy to jeden z wierzycieli postanawia w końcu odwiedzić Cię osobiście. Opis awantury i jej następstw pominiemy – bo chyba nietrudno je sobie wyobrazić. Każdego dnia jesteś coraz bardziej zdenerwowany i nie wiesz, skąd "wytrzasnąć" pieniądze na wszystkie spłaty. Rodzina nie chce Ci już pożyczać pieniędzy, podobnie zresztą jak najlepsi przyjaciele. Nic zresztą dziwnego, skoro w dalszym ciągu nie otrzymali jeszcze od Ciebie spłaty poprzednich pożyczek.

 

Odpowiedź w takiej sytuacji jest tylko jedna: ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To dzięki niemu w końcu będziesz mógł odetchnąć i poprawić stosunki z najbliższymi. Zaciskająca się coraz bardziej wokół Twojej szyi pętla niespłaconych zobowiązań zniknie. Nie bez powodu mówi się o tym, że jest to doskonały sposób na to, aby zacząć od nowa. Ale dlaczego z prawnikiem?

 

Adwokat od upadłości konsumenckiej – dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

 

Proces o ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest dość skomplikowany i może być przeprowadzony aż na trzy sposoby – właściwie w zależności od tego, jaką decyzję podejmie Sąd. Aby jednak uruchomić całą machinę, musisz zacząć od odpowiedniego wypełnienia wniosku o upadłość konsumencką. Ten zaś powinien zostać zaopatrzony w szereg załączników, które obrazują Twoją kiepską sytuację materialną oraz wysokość wszystkich niezrealizowanych zobowiązań... i nie tylko.

 

Choć słowo "wniosek" brzmi właściwie niegroźnie, to właśnie od jego poprawnego wypełnienia będzie zależeć szybkość (a przecież zależy Ci na czasie i na tym, aby odsetki przestały wreszcie narastać, co stanie się po ogłoszeniu upadłości) i powodzenie całej sprawy. Wystarczy jeden niewielki błąd czy brak właściwych załączników i cała procedura się przeciągnie. Tego rodzaju wnioski są stosunkowo skomplikowane, w związku z czym jego wypełnienie z pomocą prawnika jest zdecydowanie szybsze i bardziej skuteczne.

 

Jeśli zamierzasz ogłosić upadłość konsumencką, doskonałym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z adwokatem już na etapie, w którym jedynie to rozważasz. Dzięki konsultacji dowiesz się, czy w ogóle możesz to zrobić i jak powinieneś podejść do całej sytuacji. Mecenas podpowie Ci też, co warto zrobić ogłaszając upadłość, a czego zdecydowanie lepiej unikać.

 

W naszej Kancelarii od wielu lat pomagamy klientom ogłosić upadłość konsumencką, zatem z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że mamy w tej materii duże doświadczenie pełne sukcesów. Co więcej, specjalnie dla takich ważnych przypadków, umożliwiamy zdalne porady prawne. Nie musisz tracić czas na dojazd do naszej Kancelarii – wystarczy, że połączysz się z nami przez Internet czy telefon. Nasze zdalne porady prawne pomogą Ci możliwie szybko uporać się z problemem i podjąć wszystkie niezbędne kroki, aby ogłosić upadłość. A Ty w końcu przestaniesz się bać odbierać telefon czy otwierać drzwi i sprawdzać konto bankowe, bo komornik w końcu z niego zejdzie...

 

 

Radosław Klonowski

wspólnik zarządzający Kancelarii Prawnej Adwokatów i Radców Prawnych Klonowski & Marek sp.k.

upadłość konsumencka, układ konsumencki, upadłość przedsiębiorcy, sprawy restrukturyzacyjne i upadłościowe

 

Kancelaria prawna Klonowski

tel. +48 22 300 89 89

kom. +48 794 470 000

kom. +48 882 200 100

SMS24: +48 608 500 100

Upadłość konsumencka dla wszystkich. Czas na nowy początek i szansa dla każdego na wyjście z długów. Jak poprawi się Twoja sytuacja po ogłoszeniu upadłości. Czyste konto bez komornika. 

13 sierpnia 2022

Powrót do artykułów

Powrót do strony głównej

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

od 2001 dla Was

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

608 500 100