608 500 100

Infolinia:

telefon:

telefon:

SMS24:

od 2001 dla Was

bo każdy ma prawo do najlepszej obrony swych praw

Powrót do strony głównej

Powrót do artykułów

17 czerwca 2022

Upadłość konsumencka, układ konsumencki, upadłość przedsiębiorcy, sprawy restrukturyzacyjne i upadłościowe

Upadłość konsumencka, układ konsumencki, upadłość przedsiębiorcy, sprawy restrukturyzacyjne i upadłościowe

- od teraz to Twój poradnik -

 

Wpadnięcie w niemożliwe lub trudne do spłacenia długi nie powinno spychać człowieka na margines społeczny i z dnia na dzień pozbawiać wszystkiego. Dlatego ustawodawca przygotował rozwiązania, które pozwalają takim osobom bezpiecznie wyjść z zadłużenia i odbudować normalne życie. To szczególnie ważne w trudnym czasie pandemii oraz kryzysu gospodarczego po pandemii.

 

Przedstawiamy rozwiązanie jak wyjść ze spirali niekończącego się zadłużenia.

 

Nowe przepisy, zawarte w ustawie – Prawo upadłościowe, weszły w życie 24 marca 2020 roku. Obowiązują z korzyścią dla zwykłego obywatela. Przygotowany przez Kancelarię prawną Klonowski „Praktyczny poradnik dłużnika” ma charakter informacyjny. Przekazana w nim wiedza ma ułatwić podjęcie świadomej decyzji o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości lub o zawarcie układu konsumenckiego.

 

Zdaniem Kancelarii prawnej Klonowski upadłość konsumencka powinna być szybkim, nieskomplikowanym i przejrzystym postępowaniem prowadzącym do oddłużenia. Głosy świata prawniczego doszły do ustawodawcy, który od 24 marca 2020 roku wprowadził w Polsce tzw. konsumenckie uproszczone postępowanie upadłościowe.

 

W tej procedurze aktywność sądu ograniczona została do najważniejszych decyzji, takich jak ogłoszenie samej upadłości, ustalenie planu spłaty wierzycieli, a także rozpatrywanie ewentualnych skarg na czynności lub zaniechania syndyka. Postępowanie nie powinno trwać dłużej niż 6-8 miesięcy.

Wszystkie niezbędne informacje o upadłości konsumenckiej oraz układzie konsumenckim znajdziecie w Kancelarii prawnej Klonowski, na łamach naszego bloga oraz na facebookowym profilu.

 

Z Kancelarią prawną Klonowski dowiesz się:

  • jakie są konsekwencje postępowania upadłościowego wobec konsumenta

  • kto i kiedy może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  • jak przebiega postępowanie upadłościowe wobec konsumenta

  • jakie dokumenty zgromadzić i jak złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości

  • czym jest plan spłaty i jak zawrzeć układ ze swoimi wierzycielami

  • do którego sądu należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości.

 

Dzięki liberalizacji przepisów upadłość konsumencka jest łatwiejsza do przeprowadzenia. Z upadłości konsumenckiej nie może skorzystać tylko taki konsument, którego niewypłacalność jest skutkiem jego działań umyślnych lub rażącego niedbalstwa oraz taki, który w trakcie postępowania nie będzie wykonywał nałożonych na niego obowiązków.

 

Codziennie na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/KancelariaKlonowski  mogą Państwo uzyskać wiele istotnych informacji pomocnych w odnalezieniu się w tej trudnej sytuacji. Naszym celem jest zmniejszenie wciąż dużego dystansu na linii obywatel – prawo, co w naszej ocenie jest niezwykle istotnym elementem w kontekście poszerzania świadomości prawnej społeczeństwa. Żywimy głęboką nadzieję, że szczegółowo dobrana tematyka zaspokoi potrzeby licznych czytelników oraz pomoże odnaleźć się w gąszczu przepisów prawa, poznać swoje prawa i skutecznie dochodzić ich realizacji.

 

Nasz zespół to grupa profesjonalistów - adwokatów, radców prawnych, prawników, doradców restrukturyzacyjnych, mediatorów, ekonomistów a zarazem ludzi aktywnych, zaangażowanych, odpowiedzialnych i empatycznych, otwartych oraz kreatywnych, którzy dostrzegają potrzebę niesienia pomocy. W 2020 roku dług Polaków sięgnął granicy dziesiątek miliardów złotych. Coraz więcej Polaków nie stać na spłacanie swoich zobowiązań finansowych. W Kancelarii prawnej Klonowski i na łamach naszego bloga oraz facebookowego profilu postaramy się przybliżyć Państwu możliwości wyjścia z tej jakże trudnej sytuacji.

 

Nowy rozdział zaczęło z nami już tysiące usatysfakcjonowanych Klientów. Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług i zacznij pisać życie na nowo.

 

Ciągle rosnące ceny podstawowych produktów wpędziły Cię w pożyczki, których nie jesteś już w stanie spłacać? Masz wrażenie że znalazłeś się w punkcie bez wyjścia? Zapoznaj się z ofertą usług. Ogłoś niewypłacalność i wygraj z zadłużeniem raz na zawsze. Kancelaria prawna Klonowski to miejsce zrzeszające wybitnych prawników, którzy mają do zaoferowania więcej, niż tylko wiedzę o paragrafach. Nasze wszechstronne doświadczenie pozwala na utrzymywanie usług prawnych na najwyższym poziomie.

 

Powiesz, ale to kosztuje. Oczywiście!  Upadłość konsumencka kosztuje, to jasne. Wiele razy powtarzam klientom Kancelarii prawnej Klonowski, że wbrew pozorom – nie chodzi tu tylko o pieniądze. Sprawy upadłościowe przede wszystkim mogą Cię kosztować ogrom czasu i zdrowia tak własnego, jak i Twoich najbliższych. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach mogą trwać nawet kilka lat. Kosztują Cię również zdrowie, nerwy, relacje, stres….  Wybierając pomoc prawną możesz tego w znaczny sposób uniknąć, a Twoja sprawa może zakończyć się szybko i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.
 
Jeśli potrzebujesz pomocy przy sporządzeniu listy wierzycieli, napisaniu wniosku, wniesieniu sprawy o upadłość konsumencką, wykazaniu nieumyślności w zadłużeniu, zawarciu układu konsumenckiego, uzgodnieniu wszelkich formalności z syndykiem, zabezpieczeniu swoich najbliższych, czy też uwolnieniu się od zadłużenia i rozpoczęciu życia na nowo możesz się z nami skontaktować. Kancelaria prawna Klonowski, to adwokat i radca prawny, którego potrzebuje Twoja sprawa. Podejmujemy się prowadzenia każdej sprawy. U nas nie ma spraw przegranych z góry. Kancelaria prawna Klonowski posiada nieograniczony zasięg terytorialny - prowadzimy sprawy bez względu na miejsce zdarzenia, na terenie całej Polski.
 
Wiedząc jak ciężka jest dla każdego sprawa związana z zakończeniem problemów finansowych i upadłością konsumencką, na naszej stronie na Facebooku oraz także na stronie Kancelarii prawnej Klonowski w czerwcu i lipcu zamieścimy serię artykułów prawnych, które w sposób zrozumiały i kompleksowy rozjaśnią Ci wszystkie kwestie związane z upadłością konsumencką, układem konsumenckim, upadłością przedsiębiorcy i wszelkimi sprawami restrukturyzacyjnymi oraz upadłościowymi.
 
Jednocześnie  zapraszamy Was do konsultacji, porad i  kontaktu z nami:
Kancelaria prawna Klonowski
tel. +48 22 300 89 89
kom. +48 794 470 000
 
Jeżeli potrzebują Państwo natychmiastowej pomocy prawnej (zatrzymanie, przeszukanie, aresztowanie, inny problem prawny wymagający natychmiastowej interwencji prawnej lub konsultacji z Mecenasem) do Państwa dyspozycji pozostaje całodobowa pomoc prawna:
tel. +48 882 200 100 lub +48 698 100 700
oraz funkcja  SMS24: +48 608 500 100
 
Po otrzymaniu wiadomości tekstowej SMS na numer +48 608 500 100,  odezwiemy się do Państwa niezwłocznie.
 
I na koniec to, z czego zapewne doskonale sam sobie zdajesz sprawę: upadłość konsumencka to potężna dawka stresu, którą dobry prawnik w szybki sposób potrafi przywrócić do normalności, zaś dawka merytorycznej i praktycznej wiedzy, którą przekażemy Ci w tym miesiącu pozwoli Ci zrozumieć zawiłość tego problemu prawnego.
 
Przekonałem Cię, że upadłość konsumencka z pomocą mecenasa to zdecydowanie najlepszy sposób zakończenia problemów finansowych i rozpoczęcia życia na nowo? Jeśli, tak to śledź nasz profil codziennie, odwiedzaj naszą stronę internetową, czytaj bloga i koniecznie daj lajka na końcu postu. To zawsze miłe. Jeśli potrzebujesz pomocy natychmiast wyślij wiadomość tekstową SMS na numer +48 608 500 100, wskazując problem, a My odezwiemy się do Ciebie niezwłocznie.
 
Szukasz prawnika upadłościowego? Wybierz Kancelarię prawną Klonowski. Nasi profesjonalni prawnicy upadłości konsumenckiej - adwokaci i radcy prawnie, wypracują najdogodniejszą i najlepszą strategie procesową dla Twojej sprawy. Pamiętaj, że czytanie bloga prawniczego czy też nawet najlepszych artykułów prawnych nie zastępuje porady prawnej, a każda sprawa jest inna. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami a jeden z naszych doświadczonych prawników pomoże Ci rozwiązać Twój problem.
 
Dziękujemy za uwagą i poświęcony nam czas!
 
Kancelaria prawna Klonowski
tel. +48 22 300 89 89
kom. +48 794 470 000
SMS24: +48 608 500 100

 

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Polityka prywatności | RODO

Copyright © 2020 - Kancelaria Klonowski